طرز تهیه پیتزا پیراشکی گیاهی
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶
آشنایی با برخی ازفواید دوغ
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۶

فواید لبنیات

ماست بعنوان تقويت كننده مو

ماست ميتواند بهترين تقويت كننده مو باشد كه طرز استفاده ساده اي دارد به اين نحو كه :

حدود ۱۲۰ گرم ماست را در ظرفي ريخته هم بزنيد سپس آن را حدود ۴ دقيقه به موها بماليد سر را با دستمال گرمي ببنديد و ۱۵ دقيقه صبر كنيد تا اثر خود را بگذارد، سپس موها را با آب گرم بشوئيد اگر به مدت يك ماه، هفته اي دو بار اين كار را تكرار كنيد ريشه موهاي قوي خواهيد داشت بعلاوه اينكه چربي موهاي شما تنظيم ميشود .

مصرف شير و كاهش عوارض آلودگي هوا

در پي قرار گرفتن هواي شهرهاي بزرگ در شرايط ( اظطرار ) مشاور سم شناسي باليني جهاني بهداشت و سم شناسي خانواده ها توصيه كرد : براي كاهش عوارض آلودگي هوا خوردن شير ، ميوه و سبزيجات را فراموش نكنيد . دكتر مهدي بلالي مود در گفتگو با خبرنگار ( بهداشت و درمان ) خبرگزاري دانشجويي ايران ( ايسنا ) گفت : مصرف شير سبب نرم شدن مخاط تنفسي فوقاني ، مري و معده مي‌شود و مصرف شير در شرايط آلودگي هوا ضروريست . از علائم مسموميت با آلودگي هوا مي‌توان به سرگيجه ، سردرد ، اظطراب ، نگراني ، پرخاشگري ، بي قراري ، لرزش و حتي تشنج اشاره نمود كه همگي اين علايم بر روي سيستم قلبي ، عروقي ، تنفسي و دستگاه اعصاب تاثير مي‌گذارد كه مصرف روزانه شير مي‌تواند ميزان اين عوارض را كاهش دهد.

 

از بین بردن لکه خودکار :

شیر لکه های ناشی از جوهر خودکار را پاک می کند. برای این منظور پنبه ای را به شیر آغشته کرده روی منطقه لکه بریزید تا آنکه لکه از بین برود.

رفع ترک چینی با شیر :

شیر ترک خوردگی فنجان های چینی را از بین می برد . بهترین و آسانترین راه را برای بر طرف ساختن آثار ترکیدگی در فنجان های چینی آنست که فنجان را درون شیر قرار داده و به آرامی مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه ، بسته به میزان ترک خوردگی بجوشانید. اگر ترک فنجان زیاد نباشد ، پروتئین موجود در شیر ، کاملا درز آن را خواهد پوشاند و چینی شما جوش خواهد خورد .

شير و تازگي ماهي

براي باز كردن يخ ماهي به جاي استفاده از آب از شير استفاده كنيد . شير مزه يخ زدگي را از ماهي مي گيرد و طعم دلپزيري به آن ميدهد . و همه فكر ميكنند ماهي كاملاً تازه است. همچنين شير در تعديل بوي ماهي بسيار مؤثر است و در هنگام سرخ كردن ماهي، به ترد شدن آن كمك ميكند.

ماست از پني سيلين قويتر است

پزشكان اعلام كردند ماست به دليل داشتن خواص متعدد از پني سيلين هم قوي تر است .

به گزارش ايسنا ، يكي از بهترين ، نيرومند ترين و ارزشمندترين و ارزانترين و سهل الهضم ترين غذاها ماست است . طبيعت ماست گرم و در درجه دوم سرد است ، هرچه ماست ترش تر باشد سردي آن زيادتر است . اين ماده معده را تقويت و به هضم غذا كمك مي‌كند و از رشد ميكروبها در روده ها جلوگيري كرده و در درمان اسهال مؤثر است . ماستي كه چربي آن گرفته شده باشد به مراتب بهتر از ماست چرب است .

ماست به روده ها كمك مي‌كند تا به حالت عادي خود بر گردد ، باكتري هاي مضر را از روده خارج مي‌كند و در نتيجه هضم و جذب غذا را آسان مي‌كند . ماست بهترين دارو براي معده است ، زيرا علاوه بر اثرات درماني كه در يوبوستهاي مزمن و اسهال دارد باكتري هاي مفيدي در روده توليد مي‌كند كه براي سلامت بسيار مفيد است . به علاوه ماست به علت داشتن ويتاميت D استخوانها را محكم مي‌كند ، به گزارش ايسنا ، اين ماده غذايي نيرو ، نشاط، مقاومت و چابكي به فرد مي‌دهد و دستگاه بدن را از سموم پاك مي‌كند و به همين دليل است كه در تمام بيكاري ها خوردن ماست تجويز مي‌شود .

باكتري هاي ماست بسياري از ويتامين هاي گروه B را مي سازد و به خون مي‌فرستد . اسيد لاكتيكي كه از ماست حاصل مي‌شود روده ها را از ميكروبها و عمل زيان بخش آنها پاك مي‌كند . اين عمليات ماست باعث ميشود كه تاثر ماست از پني سيلين هم در بدن قوي تر باشد .

ماست كم چرب بهترين درمان جوش هاي غرور جواني

ماست به علت خاصيت سردي كه در دارد به لطافت پوست كمك مي‌كند، ماليدن ماست به دست و صورت باعث نرمي و لطافت پوست شده و از امراض جلدي بخصوص جوش غرور جلوگيري مي‌كند .

پزشكان تاكيد دارند : آرامش رواني افراد تاثير مستقيمي بر روي پوست آنها دارد ماست به انسان نشاط بخشيده و عمر را طولاني و آدمي را در مقابل امراض عفوني حفظ مي‌كند و به او آرامش مي‌بخشد . خاصيت سرد ماست ، حفظ كنندگي بدن در مقابل امراض و آرامش حاصل از مصرف ماست موجب ميشود . افرادي كه در به طور مرتب از ماست استفاده مي‌كنند پوست سالم تري داشته باشند .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *